Якщо вам здається, що в Києві ви бачили вже все, спробуйте поглянути на нього з нового ракурсу. Крім грандіозних архітектурних пам’яток, столиця приховує мініатюрні шедеври, які додають місту особливого шарму. Готові відчути себе Гулівером серед крихітних будівель і мостів? Тоді гайда у світ київських мініатюр!

Читайте також: UAnimals запустили унікальну кампанію: українські зірки у відео на одну секунду


Парк “Київ в мініатюрі” – столиця на долоні

Київ в мініатюрі: невідомі локації для подорожі у зменшене місто (фото: google)

Де: Гідропарк
Години роботи: 10:00–16:00 (пн–вт – вихідні)
Вартість: 100–200 грн

На території 1,8 га ви знайдете понад 50 точних копій київських споруд, виконаних у масштабі 1:33. Це унікальна можливість побачити місто з висоти, не піднімаючись у повітря! Хрещатик, Майдан Незалежності, університет Шевченка, цирк, аеропорт “Бориспіль” – усі ці місця зібрані в одному парку.

Окрему увагу варто звернути на мініатюрний міст Метро і міст Патона – вони передають атмосферу справжнього Києва у зменшеному форматі. А ще тут “живе” понад 700 крихітних жителів столиці: офісні працівники, пожежники, поліцейські та навіть туристи.


Музей Miniland.UA – Київ у деталях

Київ в мініатюрі: невідомі локації для подорожі у зменшене місто (фото: google)

Де: просп. Степана Бандери, 34в (ТРЦ “Блокбастер”)
Години роботи: ср-пт 15:00–20:00, сб-нд 11:00–20:00 (пн-вт – вихідні)
Вартість: 120–250 грн

У цьому музеї можна відчути себе гігантом, прогулюючись серед мініатюрних копій будинків, вулиць і навіть залізниці. Загальна площа макета – 87 кв. м, а на ньому розмістилися 137 будівель та 1465 крихітних фігурок людей. Потяги рухаються рейками, а машини курсують вулицями, додаючи макету реалістичності.

На вас чекають справжні архітектурні перлини: київська панелька, старовинний кінотеатр “Екран”, німецькі будинки мікрорайонів ДВРЗ та Відрадний, а також культові місця Львівської площі. Для тих, хто любить загадки, тут пропонують квест: знайдіть прихованих персонажів і отримайте приємний бонус!


Проект “Шукай!” – історія Києва в мініатюрі

Київ в мініатюрі: невідомі локації для подорожі у зменшене місто (фото: google)

Цей інтерактивний проект змушує уважно вдивлятися в міські пейзажі. У різних куточках столиці розташовані понад 40 бронзових мініскульптурок, присвячених знаковим об’єктам та подіям Києва.

Де ще можна побачити київську перепічку, скульптурку слоника чи балкон, на якому міг би стояти Шерлок Холмс? Всі вони – частина міського квесту, який зробить звичайну прогулянку цікавою подорожжю в минуле та сучасність столиці.


Музей мініатюр Миколи Сядристого – світ під мікроскопом

Де: Києво-Печерська Лавра, вул. Лаврська 9, корпус 4
Години роботи: 9:00–18:00
Вартість: уточнюйте за тел. 044 280 8137

Цей музей – справжнє вікно у світ мікромініатюрного мистецтва. Важко повірити, але тут можна побачити крихітні творіння, що вражають ювелірною точністю. Наприклад, підкована блоха, троянда у волосині, портрет Соломії Крушельницької на вишневій кісточці – усе це роботи геніального майстра Миколи Сядристого.

Щоб оцінити всю красу цих творів, доведеться дивитися через мікроскоп, адже багато з них настільки крихітні, що неозброєним оком їх просто не розгледіти.


3D-моделі історичних пам’яток – тактильна архітектура Києва

Київ в мініатюрі: невідомі локації для подорожі у зменшене місто (фото: google)

Один із найцікавіших проєктів останніх років – встановлення 3D-моделей відомих київських споруд. Вони створені для людей із порушеннями зору, але будуть цікавими й усім іншим відвідувачам. Такі моделі можна знайти біля Софійського собору та пішохідно-велосипедного мосту на Володимирській гірці.

Очікується, що подібні міні-копії з’являться також біля Андріївської церкви, Золотих воріт, пам’ятника Володимиру Великому та багатьох інших визначних місць столиці.


Відвідування цих унікальних локацій подарує нові враження і допоможе побачити Київ у незвичному світлі. Тож наступного разу, прогулюючись містом, не забудьте зупинитися і роздивитися його мініатюрну красу!


Від Олена Василенко

Редакторка і автор новин та статей. Кіножурналістка та редакторка з великим досвідом. Закінчила факультет журналістики у КНУ. Працювала кореспондентом, а потім редактором у провідних виданнях. Відома своїми глибокими аналізами та рецензіями на нові фільми.